Wszystko jest tworzeniem - po lutowym spotkaniu "Kobietnika"

Wszystko jest tworzeniem - po lutowym spotkaniu

"Wyobraźnia twórcza może przybierać różne postacie. Zmienia się z chwili na chwilę, nie sposób jej opisać, bo każda z nas co innego
DSCF9486dostrzega w jej oślepiającym blasku. Jej śladem są barwy na płótnie, wzory na ścianach, deseń na tapecie. Świadczą o jej istnieniu papier i pióro, kwiaty przy ogrodowych ścieżkach, dostojny gmach uniwersytetu. Jest w nienagannie wyprasowanym kołnierzyku i rewolucyjnym spisku. Tej iskry bożej trzeba, by czule dotknąć rośliny, zrobić "wielki interes", tkać gobeliny; by odnaleźć własny głos i kochać dobrą miłością; by złapać gorące ciało noworodka, wychować dziecko, wprowadzić je w dorosłe życie; by podnieść naród z kolan; by pielęgnować małżeństwo jak sad; by kopać w poszukiwaniu psychicznego złota, znaleźć trafne słowo, uszyć niebieskie zasłony. Wszystko jest tworzeniem. [...]"
C. P. Estes, "Biegnąca z wilkami"

Każda z nas jest artystką. Tworzymy siebie, nasze życie i relacje. Tworzymy rękodzieło, idee, dźwięki. W twórczy sposób parzymy herbatę i spędzamy czas z bliskimi. Naprawdę wszystko jest tworzeniem.

DSCF9484Wykreowałyśmy też wspólnie lutowe spotkanie "Kobietnika", na którym szukałyśmy znaczenia dla nas twórczości i dzieliłyśmy się tym, gdzie ona najbardziej uwidacznia się w naszym życiu. Nie obyło się bez poruszeń, radości i energii, które są zawsze tam, gdzie do głosu dochodzi nasza pasja, a mówiąc o twórczości - mówi się o części swojej duszy.